Milí přátelé!

Máte chuť navštívit Krkonoše a váháte, kde přenocovat? Už nemusíte! Po celkové rekonstrukci nabízí budova naší fary v Jablonci nad Jizerou prostor nejen pro aktivity farnosti, ale i příjemné zázemí pro rodiny a jednotlivce, kteří shání ubytování.

V přízemí se nachází 5 volných míst, vhodných obzvláště pro rodiny s dětmi. Ložnice je vybavena dvěmi dvoupatrovými a jednou jednolůžkovou postelí. Ve vedlejší místnosti je kompletně zařízená kuchyň. Samozřejmostí je koupelna s toaletou, lyžárna a možnost parkování auta pod přístřeškem.

Chcete-li prožít nějaký čas nerušeně a sami, nabízí se Vám tzv. "Eliášova komůrka". Je připravena poskytnout útočiště tomu, kdo potřebuje nějaký čas jen sám pro sebe, stranou od všech lidí. Jedná se v podstatě o malou garsonku, která disponuje postelí, psacím stolem, jídelním stolem, kuchyňským koutem (dřez, mikrovlnka…) a koupelnou (toaleta, sprcha, vana, umývadlo...).

A čím je Jablonec nad Jizerou tak atraktivní, aby stálo za to "pobejt" právě u nás? Jednak ideální polohou – v samém srdci Krkonoš, a přitom klidem a nádhernou přírodou, jež spolu s rázovitými horskými chalupami tvoří místní neodmyslitelný kolorit. Jablonec je ideálním výchozím místem, ať pro zimní či letní aktivity. V létě odtud můžete vyrážet do Jizerských hor (cca 20 km), Českého Ráje (cca 30 km), polské části Krkonoš (cca 20km) apod. Za návštěvu určitě stojí nedaleké Mumlavské vodopády, rašeliniště v Jizerkách, nejvyšší hora České republiky – Sněžka nebo Lysá Hora či Kotel. Místní kraj, jímž se jako stříbrná nit klikatí řeka Jizera, je vhodný jak pro vodáky, tak pro cyklisty, na které tu čeká množství kvalitních cyklostezek. Na své si přijdou i příznivci adrenalinových sportů jako je paragliding apod. Za celodenní návštěvu stojí aquapark a zábavní centrum Babylon v Liberci, a to kdykoli během roku. V zimě se Vám nabízí místní vlek Kamenec či známá zimní střediska v bezprostředním okolí. Např. Vysoké nad Jizerou (ski areál Větrov) cca 5 km, Rokytnice nad Jizerou (ski areály Horní Domky, Studenov, Modrá Hvězda…) cca 10 km, Paseky nad Jizerou cca 6 km, Harrachov cca 15 km, Vítkovice (ski areál Aldrov) cca 15 km, Vrchlabí cca 30 km, Špindlerův Mlýn cca 35 km atd. Pro zvídavé a kulturychtivé návštěvníky je v okolí několik muzeí a expozic, jen namátkou – Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou, Krkonošské muzeum v Jilemnici, Muzeum skla v Harrachově, Hornické muzeum v Harrachově, Vlastivědné muzeum ve Vysokém nad Jizerou apod.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Za farnost farář Ivo Kvapil s farní a ekonomickou radou